• Tylko online
  • Obecnie brak na stanie

Nelumbo lotos komarovi

Lotos Komarowa jest odmianą najbardziej zimnokrwistą, krople wody staczają się po liściach, niczym kulki rtęci. 

58,82 zł
Brutto
Obecnie brak na stanie

Lotus Komarova jest niezwykle piękną rośliną wodną. Jest to rzadki relikt trzeciorzędowej flory. Rodzaje lotosowych rodzin można znaleźć w Ameryce, Azji, a nawet w Australii, ale lotos Komarowa jest odmianą najbardziej zimnokrwistą. Kwiaty lotosu są duże, kolor rozowy odcieniem bieli osiągają 25-30 cm średnicy ,wznoszą się wysoko nad wodą na prostych łodygach. Wokół siebie roztaczają, lekko wyczuwalny, lecz bardzo przyjemny aromat. Liście  o średnicy 50-70 cm wznoszą się nad wodą. Pokryte są woskową powłoką i dlatego nigdy nie są zwilżone, krople wody toczą się po nich, niczym kulki rtęci. Czas kwitnienia lotosu Komarowa przypada na sierpień.

Kłącza sadzimy w dużych, najlepiej okrągłych pojemnikach (doskonale nadają się kastry budowlane 30-90L) podłoże zasobne w składniki odżywcze (kompost, nawóz mineralny) o dużej zawartości gliny z domieszką piasku, ziemi ogrodowej. Tworzymy środowisko bagienne z lustrem wody 25cm głębokości. Okres wiosny najlepiej spędzają w ciepłym, słonecznym pomieszczeniu np.tunel foliowy. Na docelowe miejsce wystawiamy, gdy temperatura wody osiągnie ponad 15 st.C.

Choć Lotos Komarowi to najbardziej zimnolubna odmiana, bezpiecznym miejscem zimowania będzie temperatura powyżej 0 st.C. np.garaż, piwnica.

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.