• Nowy

Vinca minor- Barwinek pospolity 'Bowles'

 Barwinek osiąga wysokość 10-20 cm, formując bujne, zwarte, rozległe kobierce. Kwitnie obficie.

Polecany  do nasadzeń w parkach, na terenach miejskich oraz w ciemniejszych zakątkach ogrodów przydomowych

w pojemnikach, wiszących koszach, na nagrobki oraz murki kwiatowe.

9,91 zł
Brutto

Barwinek pospolity 'Bowles' to niezawodna roślina okrywowa, ceniona za dekoracyjne, zimozielone liście, atrakcyjny, kobiercowy pokrój oraz efektowne, niebywale obfite kwitnienie.
Doskonała propozycja do zadarniania cienistych zakątków ogrodu. Świetnie wypełnia powierzchnie pod koronami drzew, krzewów i w innych niedostępnych dla pozostałych roślin miejscach. Dobry sposób na uzupełnianie kompozycji na rabatach, w pojemnikach, wiszących koszach, na nagrobki oraz murki kwiatowe.

 Rośnie dość szybko, szczególnie w zacienionych obszarach. Jest niezwykle łatwy w uprawie, często sam się ukorzenia, rozprzestrzeniając się poprzez pełzające pędy w podłożu. Barwinek często jest wybierany do obsadzeń większych obszarów, szczególnie tam, gdzie nie jest uprawiany trawnik. Jest także popularnym wyborem do nasadzeń w parkach, na terenach miejskich oraz w ciemniejszych zakątkach ogrodów przydomowych.wykorzystywany w medycynie ludowej jako roślina lecznicza o działanu łagodzącym zaburzenia nerwowe.. Kwitnie III-VI 

Zobacz także

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.